Woda utleniona do ucha

Woda utleniona do ucha – stosować?

Wielu rodziców uważa, że można stosować nadtlenek wodoru do dziecięcego ucha. Woda utleniona do ucha nie pomaga na wszelkie infekcje i źle stosowana może być nieskuteczna, a nawet szkodliwa. Przeczytaj, dlaczego należy zachować szczególną ostrożność stosując ją u dzieci.

Rozwinięty stan zapalny

Pamiętajmy, że woda utleniona nie pomoże na rozwinięty już stan zapalny. Nie jest zalecana również do stosowania u dzieci. Nigdy nie stosuj wody utlenionej bez konsultacji z lekarzem pediatrą. W czasie aplikacji dziecko może skarżyć się na ból i nieprzyjemne uczucie w uchu, a niewłaściwe stężenie roztworu może zrobić poważną szkodę.

Pamiętaj również, żeby nigdy nie używać patyczków do uszu, które wpychają woskowinę do wnętrza ucha.

Dlaczego nie należy stosować wody utlenionej do ucha?

Na pewno nie wolno stosować wody utlenionej, jeśli boli ucho. Ból może trwać długo, narastać lub być uciążliwy. Dolewanie wody utlenionej może tylko pogorszyć sytuację. Infekcja ucha może doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej, a woda tylko podrażni ranę. Może się okazać, że pojawią się nudności i wymioty.

Pamiętaj, że lekarze odradzają stosowania wody utlenionej do ucha – w ogóle.

W razie jakichkolwiek problemów – udaj się do lekarza laryngologa.

Dlaczego woda utleniona nie działa?

Do tej pory stosowano wodę utlenioną na rany do dezynfekcji. W większość ran są jednak patogeny tlenowe, na które woda nie działa (działa na beztlenowe). Woda utleniona działa bardzo krótko i wcale nie zmniejsza ryzyka zakażenia.

.

Woda utleniona do ucha

Nie jest wskazana do stosowana, a już na pewno u dzieci. Nie stosuj wody utlenionej bez konsultacji z lekarzem i na pewno nie w sytuacji bólu ucha. Zamiast tego, wypróbuj Oticlin Kids do higieny uszu, aby uniknąć potencjalnych infekcji. Oticlin Kids do higieny uszu przeznaczony jest do regularnego używania, co zapewnia właściwą higienę przewodu słuchowego.

Podziel się opinią