Prezent na urodziny lub imieniny dla dziecka

Prezent na urodziny lub imieniny dla dziecka

Kiedy zbliżają się urodziny lub imieniny, nadchodzi też czas prezentów. Oferty sklepów aż pękają w szwach od klocków, lalek, pluszaków i samochodzików. Opcji jest mnóstwo. Kuszą nas atrakcyjne rabaty i promocje. Ale gdyby tak zrobić niespodziankę dla dziecka „z głową” i podarować coś innego niż zazwyczaj? Prezent na urodziny lub imieniny dla dziecka może być wyjątkowy.

Zastanówmy się jakie zainteresowania ma dziecko lub osoba, którą chcemy obdarować? Czy ma jakieś hobby? Czy jest coś co uwielbia robić? Prezent dla dziecka może być też świetną okazją, aby poszerzyć horyzonty najmłodszego, dać mu okazję do odkrycia i spróbowania czegoś nowego. Aby upominek był jak najlepiej dopasowany, weźmy pod uwagę wiek obdarowywanego.

Nasze propozycje – muzyczno-dźwiękowy prezent dla dziecka

* Gra edukacyjna. Pamięć dźwiękowa. – świetnie rozwija pamięć wzrokową i dźwiękową. Bawimy się, szukając par o takim samym brzmieniu, jednocześnie ćwicząc uważność i koncentrację. Grać można na różne sposoby, z planszą lub bez. Fajna propozycja dla każdego!

* Instrumenty – tutaj możemy zaszaleć. Wybór jest ogromny! Mogą to być drewniane zestawy np. cymbałki, tamburyn, trójkąt i kastaniety. Każdy z nich brzmi inaczej, co stwarza jeszcze więcej możliwości zabawy. Pojedyncze instrumenty również będą świetnym pomysłem. Niekoniecznie musimy ich szukać w sklepach z zabawkami. W sklepach z instrumentami znajdziemy deszczownice, grzechotki o bardziej delikatnym, ale ciekawym dźwięku.

* Płyta CD z dźwiękami ptaków czy przyrody, czyli coś dla miłośników zwierząt i przyrody. Możemy wybrać płytę z 52 dźwiękami ptaków, płytę “Jaki to ptak” z komentarzem lektora, który dodatkowo wyjaśni, na co zwracać uwagę, aby bezbłędnie rozpoznawać ich głosy, lub płytę ze śpiewem słowika. Takie nagrania nie tylko nauczą nas czegoś, ale także zrelaksują, uwrażliwią na dźwięki przyrody. To wspaniała okazja do wyciszenia się.

Interesującą opcją, zwłaszcza dla miłośników ptaków będą też ptasie instrumenty.

* voucher na lekcje w szkole muzycznej lub prywatne lekcje z instruktorem. Jeżeli mieszkamy w mieście, w którym znajduje się szkoła muzyczna lub prowadzone są warsztaty muzyczne, wejściówka może być świetnym pomysłem i być może początkiem fantastycznej przygody. Dla młodszych dzieci często organizowane są warsztaty grupowe.

* bilety na koncert, do teatru muzycznego czy opery. Tu wszystko zależy od tego, gdzie mieszkamy, lub gdzie mieszkają rodzice dziecka, któremu chcielibyśmy podarować tego typu prezent. Ustalmy wcześniej z rodzicami dziecka, czy będą mieli możliwość je tam zabrać, lub zabierzmy je tam sami 🙂

* odtwarzacz mp3 ze słuchawkami z ograniczeniem głośności (85 db.!). Własny sprzęt do słuchania ulubionej muzyki? Jak najbardziej!

Prezent na urodziny lub imieniny dla dziecka

Prezent na urodziny lub imieniny dla dziecka może być czymś nieoczywistym, co pomoże mu się rozwijać lub sprawi ogromną przyjemność. A co wasze dzieci dostały od was ostatnio?

Podziel się opinią