Sposoby dbania o słuch

Sposoby dbania o słuch

Około miliard dzieci (wg WHO) na całym świecie jest zagrożone wystąpieniem niedosłuchu lub innych zaburzeń. Dlatego już teraz warto zadbać o słuch swojego dziecka. Oto sposoby dbania o słuch.

Cisza i relaks

Daj swoim uszom odpocząć. Unikaj nadmiernych hałasów. Znajdź chwilę w ciągu dnia, aby pobyć tylko ze swoimi myślami i dbaj, aby Twoje dziecko również miało chwilę ciszy.

Wysoki poziom stresu również może się przyczynić do pogorszenia słuchu. Odstresowywanie się przez przytulenia, wspólnie spędzany czas i zabawę – wskazany.

Aby z nim powalczyć, a także zadbać o krążenie, które wspiera nasze uszy – ruszajcie się. Oprócz tego, że ruch to zdrowie, pomaga również utrzymać uszy w zdrowiu.

Oszczędzajcie uszy

Jeśli słuchacie muzyki przy pomocy słuchawek – pamiętajcie o zasadzie 60/60. 60% głośności przez 60 minut. Dla swojego dziecka pamiętaj o zakupie słuchawek z ograniczeniem głośności (do 85 db).

Czasem pracujemy w hałasie. Czasem mamy styczność z długotrwałym hałasem. Pamiętaj wtedy o zatyczkach do uszu. Nie można ich używać zbyt długo, ale pomagają chronić uszy przed nadmiernym hałasem. Pamiętaj również, aby regularnie je wymieniać oraz czyścić.

Uszy należy również utrzymywać w czystości, a to wymaga usuwania nadmiaru woskowiny, drobnoustrojów i brudu. Nigdy nie rób tego patyczkami wewnątrz kanału słuchowego — możesz sobie zdecydowanie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dla dziecka wybierz Oticlin Kids do higieny uszu. Substancja myjąca zapewni czystość i higienę.

Zdrowie, to podstawa

Regularne kontrole uszu (np. podczas bilansu dziecka czy po przebytych chorobach) to również dobra metoda, by uniknąć kłopotów.

Zdrowie uszu oznacza również ostrożne stosowanie leków. Często nie zdajemy sobie sprawy, że wiele lekarstw może negatywnie wpływać na słuch. Dlatego warto zawsze konsultować się z lekarzem i przyjmować tylko niezbędne lekarstwa.
Na słuch szkodzi również zaleganie w uszach wody. Dlatego po basenie, prysznicu, kąpieli itd. należy osuszyć kanał słuchowy dziecka. W tym również pomoże Oticlin Kids do higieny uszu.

Sposoby dbania o słuch

Sposoby dbania o słuch opierają się przede wszystkim na zdrowym rozsądku. Nie wymagają nadmiernego starania — po prostu regularnie dbaj o higienę, zdrowie i nie nadużywaj uszu swoich i swojego dziecka, a wszystko będzie dobrze.

Podziel się opinią