Czyszczenie uszu dziecka u laryngologa

Czyszczenie uszu dziecka u laryngologa

Sama woskowina służy to ochrony ucha, a jej codzienne usuwanie prowadzi do nadprodukcji. Jednak za dużo woskowiny w uszach oznacza pogorszenie słuchu, szumy. Kiedy warto iść na czyszczenie uszu dziecka u laryngologa?

Płukanie uszu w domu

Zanim pójdziemy na wizytę do laryngologa, warto samodzielnie w domu spróbować wyczyścić dziecku uszy. Pamiętajmy, by nie korzystać z patyczków higienicznych! Mogą wpychać woskowinę głębiej, nie są dokładne i mogą uszkodzić błonę bębenkową! Służą one JEDYNIE do czyszczenia zewnętrznych części uszu.

Zakraplając uszy substancjami na bazie oleju mamy najmniejsze ryzyko uszkodzenia ucha, ale dziecko powinno leżeć kilkanaście minut bez ruchu na przeciwległym boku, a zabieg powinno się powtarzać przez kilka dni. Może być to uciążliwe i trudne do wykonania, a przy większych czopach zalegających w uchu – nieskuteczne. Po użyciu tych preparatów wydzielina zmienia swoją konsystencję i może “sama” wypłynąć z ucha, jednak w większości przypadków konieczne jest jej usunięcie lub wypłukanie.

Woskowiny w łatwy i przyjemny sposób można pozbyć się przy pomocy Oticlin Kids do higieny uszu. Preparat nie tylko posiada substancję usuwającą woskowinę, ale również ma wygodną w użyciu pompkę, którą szybko i bezpiecznie wprowadzimy roztwór myjący. Tą samą pompką osuszamy kanał słuchowy. Zabieg wykonujemy raz na dwa dni podczas kąpieli, zapewniając w ten sposób świetną zabawę.

Czyszczenie uszu dziecka u laryngologa

Czasem jednak płukanie nie przynosi efektów lub, wręcz, pojawiły się efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie czy gorączka. Wtedy koniecznie udaj się do laryngologa. Samo czyszczenie u lekarza trwa kilka minut, jest bezbolesne, a przy okazji możemy sprawdzić czy błona nie ma widocznych nieprawidłowości. Laryngolog ocenia również czy zaistniał stan zapalny lub inne powikłania.

Zanim pójdziesz do laryngologa warto samodzielnie spróbować rozpuścić i wypłukać woskowinę domowymi sposobami. Dzięki temu korek z woskowiny będzie łatwiejszy do usunięcia. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszą metodą jest codzienne dbanie o higienę uszu. Czyszczenie uszu dziecka u laryngologa powinno być rozwiązaniem ostatecznym w przypadku powikłań lub długotrwałych zaniedbań w higienie uszu.

Wystarczy używanie Oticlin Kids do higieny uszu raz na dwa dni przy kąpieli, by uniknąć ryzyka powstawania woskowinowych korków czy nadmiernego usuwania woskowiny. Wtedy wizyta u lekarza staje się tylko wizytą kontrolną raz na jakiś czas.

Podziel się opinią