Jak prawidłowo dbać o higienę uszu dziecka?

Ucho to narząd, który pozwala na komunikację z innymi. Dziecko poznaje otaczający świat przez dotyk i smak, ale także słuch – rodzice i opiekunowie odgrywają tu bardzo ważną rolę, ponieważ tłumaczą dzieciom świat. Żeby proces komunikacji przebiegał prawidłowo, powinniśmy dbać o uszy –  stosować delikatną higienę, polegającą na usuwaniu nadmiaru woskowiny z przewodu słuchowego zewnętrznego. Dzieciom z reguły czyszczenie uszu nie kojarzy się przyjemnie i unikają tego. Należy pamiętać, że stosowanie zatyczek do uszu lub noszenie aparatów słuchowych może pobudzać gruczoły woskowinowe do nadmiernej produkcji woskowiny i sprzyjać powstawaniu korka woskowinowego.

Jak dbać o higienę uszu dziecka?

Prawidłowa higiena uszu dziecka nie różni się wiele od codziennej higieny uszu osób dorosłych. Uszy należy codziennie myć – na tyle głęboko, na ile jesteśmy w stanie sięgnąć małym palcem. Należy to robić delikatnymi środkami myjącymi, a następnie dobrze spłukać detergent. Patyczkami higienicznymi należy czyścić wyłącznie ujście przewodu słuchowego zewnętrznego. W przeciwnym wypadku można uszkodzić ścianę przewodu, naruszyć błonę bębenkową oraz ubić nagromadzoną woskowinę w głąb światła przewodu słuchowego. Warto zastosować Oticlin Kids do higieny uszu, zawierający specjalistyczną formułę myjącą, który pozwoli w błyskawiczny sposób wypłukać woskowinę z uszu. Jeśli zastanawiasz się jak dbać o higienę uszu dziecka – Oticlin Kids do higieny uszu Ci pomoże!

Jak szybko i dokładnie umyć uszy dziecku?

Aby skrócić czas mycia uszu i nie narażać maluszka na nieprzyjemne odczucia, warto wprowadzić do codziennej, wieczornej pielęgnacji nowoczesny wyrób medyczny, który opiera się na technikach stosowanych przez otolaryngologów. Pompka Oticlin Kids do higieny uszu zawiera specjalistyczną formułę myjąca, która wypłukuje nadmiar woskowiny z przewodu słuchowego. Zabawna postać hipopotama zachęci do mycia uszu nawet te maluchy, które na mycie uszu reagują płaczem i niepotrzebną histerią. Często dzieci korzystające z aparatów słuchowych nie lubią myć uszu, ponieważ ten zabieg kojarzy im się z czasowym pogorszeniem słyszenia lub nawet bólem. Oticlin Kids do higieny uszu polecany jest także dzieciom uczęszczającym na basen, ponieważ ten sport wiąże się z zaleganiem wody w przewodzie słuchowym i sprzyja namnażaniu flory patologicznej .

Jak zapobiegać infekcjom uszu?

Dbanie o uszy i zapobieganie ich infekcjom to przede wszystkim pamiętanie o suchych i czystych uszach. W ten sposób zapobiega się pogarszaniu słuchu u dzieci i zmniejsza ryzyko rozwoju stanu zapalnego, infekcji, szumów w uszach. Codzienna pielęgnacja uszu dziecka powinna stać się poniekąd rytuałem, który zaprocentuje w przyszłości. Oticlin Kids do higieny uszu przeznaczony jest do używania u dzieci od 3. roku życia, które lubią zdobywać nowe umiejętności. Wyuczenie maluchów zwyczaju codziennej pielęgnacji uszu będzie nie tylko fajną zabawą, ale i nauką.

Podziel się opinią